Digitaalehituse klastri Singapuri töövisiidil loodi koostöös MKM-ga alus Eesti Ehituse Edulooks.

Postitatud 14. november 2017

E.L.L. Kinnisvara AS ja Digitaalehituse klastri juhatuse liikme Indrek Mooratsi sõnul on Singapur ehitussektori digitaliseerimise rakendamise osas maailmas tugevaks eeskujuks, kuna riigi poolt on seatud selged eesmärgid ja tugistruktuur eesmärkide saavutamiseks. „Singapuris nähtud ehitussektori digilahendused on tõeliselt inspireerivad ja paistavad selgelt silma uuenduslike lähenemiste poolest, millest tasuks ka meil õppida. Samas näeme täna sealseid arenguid analüüsides, et oleme võimelised targalt ja sihikindlalt tegutsedes ka ise järgnevate aastate jooksul vähemalt samale tasemele jõudma,” kirjeldas Moorats.

Positiivseid emotsioone Singapuris saavutatud Eesti era- ja avaliku sektori koostöö osas jagas ka Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ehituse asekantsler Jüri Rass. “Era- ja avaliku sektori vahel ühiselt alla kirjutatud kokkuleppe näol on tegemist suure sammuga Eesti ehitussektori jaoks, mis aitab sündida uutel Eesti edulugudel e-ehituse alal,” sõnas Rass.

Koos Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ehituse asekantsleriga allkirjastasid kokkuleppe teiste hulgas Merko Ehitus Eesti AS, Nordecon AS, Astlanda Ehitus OÜ, E.L.L. Kinnisvara AS, Riigi Kinnisvara AS, AS Tallinna Sadam ja Tallinna linn.

2.-13. novembrini kestnud Eesti ehitusettevõtete visiidil Singapuris osalesid Digitaalehituse klastri partneriteks olevad ehitusettevõtjad, kinnisvaraarendajad, projekteerijad, kinnisvarahaldajad, avaliku sektori organisatsioonid ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi esindajad.
Visiidi käigus toimunud kohtumistel, töötubades ja seminarides osalesid esindajad nii Singapuri avalikust sektorist, kõrgkoolidest, teadusasutustest, ehitusettevõtetest kui ka projekteerimis- ja tootmisettevõtetest.

Lisainfo:
Digitaalehituse klaster
Merylin Rüütli
press@digitaalehitus.ee
520 8263