IKT klaster hakkab arendama Aafrika e-valitsemise võimekust

Postitatud 26. oktoober 2018

Eesti IKT ehk info- ja kommunikatsioonitehnoloogia klaster koos oma partner-ettevõtetega asub edendama Aafrika riikide e-valitsemise alast võimekust, mil on potentsiaali panustada ka riikide arengusse.

Eesti IKT klastri juhi Doris Põllu sõnul loovad ettevõtted koos klastriga konkreetsete riikide olulisemate valdkondade tarvis toimiva demo. “See tähendab, et anname osalevatele Aafrika Liidu riikide ametnikele mitte ainult ülevaate meie e-eduloost, vaid reaalse kogemuse e-riigi lahendustega ja arusaama, kuidas võiks digilahendused aidata kaasa konkreetsete riikide arengule,” ütles Põld pressiteate vahendusel.

Projekti käigus luuakse demolahendused, koolitusmaterjalid ja viiakse läbi koolitused, mille eesmärk on tutvustada infotehnoloogilisi lahendusi valitsemise efektiivsuse tõstmiseks, küberturvalisuse suurendamiseks ja erinevate e-teenuste rakendamiseks.

Tegu on esimese Aafrika Liidu ja Eesti ettevõtete vahelise koostööprojektiga Aafrika riikide e-demokraatia arendamiseks.

Projekti algatamiseks andis tõuke Eesti ja Aafrika Liidu vahel sõlmitud koostöömemorandum, mis tõi välja liidu huvi Eesti kogemuse vastu IKT valdkonnas. Projekti toetab välisministeerium arengukoostöö ja humanitaarabi vahenditest. Projektis osalevad klastri partnerid Net Group, Nortal, Cybernetica, Reach-U, Goswift, Aktors, SK ID Solutions ning eKool. Koostööpartner on ka TalTech.

Reedel ja laupäeval toimub Tallinnas klastri ettevõtete hackathon, mille käigus töötatakse välja e-riigi toimimist demonstreeriv lahendus Aafrika Liidu riikide jaoks.

Eesti IKT klaster on sektori ettevõtete rahvusvaheliselt tunnustatud koostöövõrgustik ja tugi äri arendamiseks. Klastri eesmärk on aidata riikidel ja organisatsioonidel jõuda maailmatasemel digitaalsete ühiskondadeni, keskendudes kolmele fookusvaldkonnale: e-riigi lahenduste eksport, intelligentsed transpordi süsteemid (ITS) ja tööstuse digitaliseerimine. Viimase kahe aasta jooksul on IKT klaster toetanud ettevõtete tegevusi 37 turul.

Allikas: BNS