Klastrite koostööprojekt nomineeriti Tallinna Ettevõtlusauhindade konkursil ja võitis Rootsi Äriauhinna

Postitatud 12. oktoober 2017

Konkursi tulemusel sai IKT klastri esitatud pilootprojekt “Targa rõiva prototüüp” nominatsiooni parimale koostööprojektile. Projekti eestvedajad on Eesti IKT-klaster, Targa Elektroonika klaster ESTRONICS ja AS Protex Balti ja Tallinna Tehnikaülikool.

Tallinna linn tunnustab traditsiooniliselt sügiseti tublimaid ettevõtjaid ning ettevõtluse arendajaid. Käesoleva aasta ettevõtlusauhinnad anti välja 4. oktoobril 2017.
IKT klastri esitatud pilootprojekt “Targa rõiva prototüüp” nominatsiooni parimale koostööprojektile.
Projekti eestvedajad on Eesti IKT-klaster, Targa Elektroonika klaster ESTRONICS ja AS Protex Balti ja Tallinna Tehnikaülikool.

Sama projekt pälvis tunnustust veel 10. oktoobril Kumu kunstimuuseumis toimunud rahvusvahelisel konverentsil Rootsi Äriauhind. Konverentsil anti välja ka tänavused Rootsi Äriauhinna preemiad, millega tunnustatakse Eesti ettevõtteid. Võitjad kuulutati välja kolmes kategoorias.

Rootsi kuningriigi suursaadiku Hr Anders Ljunggreni sõnul on tänavu tunnustuse pälvinud oma valdkonna tipud, kelle tegevus ulatub ka Eestist väljapoole. “Äriauhinna eesmärgiks on tunnustada neid, keda iseloomustavad Rootsi ettevõtluskultuuriga ühised väärtused nagu rahvusvaheline koostöö, innovatsioon ja panus ühiskonda,” lisas suursaadik Ljunggren.
Üheksandat korda väljaantava Rootsi Äriauhinna preemia pälvisid tänavu tehnoloogilise innovatsiooni kategoorias tekstiilitööstusettevõte Protex Balti ja jätkusuutliku kasvu kategoorias Saaremaal tegutsev rahvusvaheline elektroonikatootja Incap Electronics. Tänavuse aasta noore ettevõtja tiitliga pärjati tarkvaratestimise platvormi ehitava Testlio asutaja ja tegevjuht Kristel Kruustük.
Preemia saadi targa töörõiva prototüübi Ragnarok 2.0 eest, mis arendati välja koostöös Eesti IKT Klastri, Targa Elektroonika Klastriga Estronics ning Tallinna Tehnikaülikooliga. Antud koostööprojekt on ideaalne näide sellest, kuidas tehnoloogia abil on võimalik luua kõrgema lisandväärtusega tooteid ka kõige traditsioonilisemates sektorites. Lisaks tõestati, et suurepärane koostöö teadus-arendusasutuste ning ettevõtete vahel on võimalik.
Allikas: ITL, Tallinna Ettevõtlusamet