Tallinna ettevõtlusauhinnad 2018 parim Koostööprojekt on Eesti Puitmajaklaster

Postitatud 08. oktoober 2018

Kategoorias tunnustatakse projekte, mida viiakse läbi ettevõtete või ettevõtete ning teadus- ja arendusasutuste vahelises koostöös eesmärgiga aidata kaasa uute toodete, teenuste või ärimudelite arengule.

3. oktoobril selgusid Kalevi Spordihallis pidulikul Tallinna ettevõtlusauhindade galal selle aasta parim ettevõtlust või turismi soosiv kinnisvara arendusprojekt, ettevõtetevaheline koostööprojekt, alustav ettevõte, turismitegu, töökohtade looja, vastutustundlik ettevõte ja keskkonnasäästliku ökouuenduse turuletooja.

Parim Koostööprojekt 2018 on Eesti Puitmajaklaster.
Eesti Puitmajaliit käivitas algatuse, mille eesmärk oli suurendada ettevõtete rahvusvahelist konkurentsivõimet ja eksporti ning aidata kaasa Eesti puitmajatootjate positiivse maine kujunemisele- ning sisenemisele eksportturgudele. Selle ellu viimiseks moodustati Eesti puitmaju eksportivate ettevõtete klaster.

Eesti puitmajaklaster on 9 aastat süstemaatiliselt tegelenud valdkonna ettevõtete kompetentse ning tooteid arendavate ühistegevuste korraldamisega. Tegevuste tulemusel on sektor saavutanud rahvusvahelise tiitli „Euroopa nr 1 puitmajade eksportöör“ ning toimiva sektori ettevõtete omavahelise koostöövõrgustiku.

Läbi puitmajaklastri eduka tegevuse on loodud arvukalt uusi ettevõtteid (ettevõtete kasv 2008 vs 2017 vastavalt 120 ja 245) ning saavutatud kõrge lisandväärtusega toodete ekspordi osakaalu tõus.

Ettevõtluskonkurss on osa igasügisesest Tallinna Ettevõtluspäevast, mis toimus tänavu 2. oktoobril. Ettevõtluspäeva eesmärk on väärtustada ja tunnustada ettevõtlust, julgustada häid ja hulljulgeid mõtteid realiseerima ning pakkuda lisaks uutele teadmistele võimalust kontaktvõrgustiku laiendamiseks. Tallinna Ettevõtlusamet korraldab ettevõtluspäeva 15. korda, selle aasta läbiv teema onEttevõtlus 100“.

Rohkem infot Tallinna Ettevõtlusauhindade kohta leiab Tallinna ettevõtluspäeva kodulehelt.

Allikas: Tallinna Ettevõtlusamet